arian2012news

http://arianzolfaghari.wordpress.com

  • مصاحبه آرین میرذوالفقاری با رادئو اسرائیل RADIO RADIS IN

  • مصاحبه آرین میرذوالفقاری با شبکه ایران آریائی

چند خبر کوتاه از ایران

Posted by arian2012news در اوت 20, 2011

نوشیدن بیش از حد آب برای سلامتی مضر است

29 مرداد 1390 ساعت 14:43

دکتر محمود زاده متخصص تغذیه و طب گیاهی در یک برنامه زنده تلویزیونی با هشدار نسبت به نوشیدن بیش از حّد آب گفت: «اصولا آب مانند یک شوینده برای بدن می باشد و مصرف بیش از حّد آن باعث دفع مواد معدنی مورد نیاز بدن می گردد که این برای سلامتی عمومی بدن مضر است .»

به گزارش جام نیوز؛ دکتر محمود زاده متخصص در امر تغذیه و طب گیاهی در تاریخ 17 آگوست (26مرداد) در یک برنامه زنده تلویزیونی که از شبکه «تصویر ایران» پخش شد در رابطه با نوشیدن بیش از حّد آب در روزهای ماه رمضان اینگونه گفت: « اصولا در هر 24ساعت برای یک انسان بالغ مقدار آبی که از بدن دفع می گردد، برای آقایان 2/2 لیتر و برای خانم ها 7/1 لیتر می باشد و بنابراین نوشیدن آب بیش از این مقدار جایز نیست.»

دکتر محمود زاده در ادامه افزود: «البته بسته به شرایط جوّی و نوع فعّالیّت فرد ممکن است فرد نیاز به نوشیدن مقدار بیشتری آب داشته باشد ولی نکته اینجاست که، آب مانند یک شوینده برای بدن می باشد و مصرف بیش از حّد آن باعث دفع مواد معدنی مورد نیاز بدن می گردد که این برای سلامتی عمومی بدن مضر است.»

دکتر محمودزاده در مورد تامین آب مورد نیاز روزه داران در ایّام ماه مبارک رمضان گفت: « کسانی که روزه می گیرند دقّّت کنند که در موقع افطار بهتر است با مقدار کمی آب گرم و یا شیر روزه خود را باز کنند و به معده فرصت بدهند تا خود را برای دریافت مواد غذایی آماده کند و در ابتدا نباید بیش از اندازه آب بنوشند و بایستی برای تامین آب از دست رفته در طول روز، با نوشیدن 8 الی 10 لیوان آب با یک فاصله زمانی مشخص از زمان افطار تا سحر، آن را جبران نمایند که این کار باعث جذب بهتر آب در بدن شده و موجب شست وشوی بهتر اندام های درونی بدن به ویژه کبد می شود.»

موبایل باعث کاهش تولید اسپرم در مردان میشود!

29 مرداد 1390 ساعت 14:37

به گزارش “گیزمودو”، مجله علمی آندرولوژی اعلام کرد که طبق آخرین مطالعات ، تلفن‌های همراه بر روی بیضه مردان تاثیر منفی گذاشته و باعث کاهش اسپرم تولیدی در آنها می‌شود.

بر اساس این مطالعات ، این تاثیر گذاری هم در مورد کسانی است که از تلفن همراه استفاده می کنند و هم کسانی که در معرض امواج مغناطیسی گوشی‌ها قرار‌دارند.

این تحقیقات بین دو دسته از مردان انجام گرفته است . دسته اول که از تلفن همراه استفاده کرده و در معرض امواج آن قرار داشته‌اند ،و دسته دوم ، مردانی که از تلفن همراه استفاده نکرده و در معرض تشعشعات آن قرار نداشته‌اند.

نتیجه مطالعات کاهش اسپرم تولیدی دسته اول و افزایش استرس اکسیداتیو در آنها نسبت به دسته دوم را نشان میدهد. در واقع گوشی‌های همراه بیضه را ضعیف کرده ، سرعت تولید اسپرم در آن را پایین آورده و باعث کاهش تعداد اسپرم‌های تولیدی می‌شود. تمام این موارد باعث کاهش توانایی تولید مثل در آقایان می‌شود.

البته یافته‌های این محققان درحد یک تحقیق علمی است و هنوز این مساله به اثبات کامل نرسیده است ، پس فعلاً (( خودمان را به اون راه می زنیم )) و همچنان از تلفن همراه استفاده می کنیم.

دانشمندان در يک‌قدمی هک کردن مغز انسان!

به گزارش ایسنا، دانشمندان به مرز رمزگشايی ميلياردها محرک مغزی رسيدند تا آن‌ها را به داده‌های خوانا تبديل کنند.

شايد ترسناک‌ترين وسيله قابل هک وسايل پيوند پزشکی مانند دستگاه‌های تنظيم ضربان قلب باشند که از سيگنال‌های بی‌سيم استفاده می‌کنند. پمپ‌های انسولين نيز آسيب‌پذيرتر از اين وسايل هستند.

علاوه بر اين افرادی که از گيرنده مناسبی استفاده کنند، می‌توانند دستگاه‌های پايش کودکان(Baby monitors) در منزل را زير نظر بگيرند.

امروزه قفل خودرو‌ها را نيز باز می‌کنند و حتی آن‌ها را با استفاده از يک پيام متنی به کار میاندازند.

هکرها همچنين می‌توانند نرم‌افزار فعال بازکننده بعضی از درهای قديمی را تغيير دهند و وارد منازل شوند.

البته يکی از افق‌های دانشمندان، هک کردن مغز انسان است که تقريباً به آن دست يافته‌اند. آن‌ها مهندسی معکوس مغز انسان را در دست کار دارند.

سهمیه بنزین خودروها برای شهریور ثابت ماند

29 مرداد 1390 ساعت 13:00

پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، بنزین معمولی یارانه ای 400 تومان، بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه ای 500 تومان و بنزین سوپر آزاد 800 تومان در سطح جایگاههای کشور عرضه شده است.

همزمان با تثبیت قیمت و سهمیه بنزین شهریور ماه خودروهای شخصی و عمومی، طرح ساماندهی سهمیه بنزین برخی از خودروهای عمومی و موتورسیکلتها کلید خورده است.

سهمیه و قیمت بنزین نیمه یارانه ای خودروهای شخصی، عمومی و خدماتی شهریور ماه امسال بدون تغییری تثبیت شده است و پیش بینی می شود تا ساعت 24 دوشنبه 31 مرداد ماه به کارتهای هوشمند سوخت واریز می شود.

بر این اساس شهریورماه سالجاری بنزین سهمیه ای خودروهای شخصی و عمومی با نرخ نیمه یارانه ای 400 تومان و میزان سهمیه های همچون مرداد ماه تعیین شده است.

همچنین برای در سومین ماه فصل تابستان برای موتورسیکلتها 25 لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای و برای خودروهای شخصی 500 لیتر سهمیه بنزین آزاد (700 تومانی) پیش بینی شده است.

در همین حال سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است ضمن انکه تاکنون هیچگونه محدودیت زمانی برای استفاده از سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره شده در کارتها تعیین نشده است.

همچنین با توجه به اجرای اختصاص سهمیه بنزین منطقه ای خودروهای عمومی و تاکسی، شهریور ماه سالجاری هم سهمیه بنزین نیمه یارانه ای تاکسی های استانهای خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، هرمزگان و شهر تهران حدود 20 درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر در این مدت سهمیه بنزین تمامی تاکسی های برون شهری کشور هم حدود 20 درصد نسبت به تیر ماه افزایش یافته است ضمن آنکه دولت با افزایش این سهمیه ها در مجموع 400 هزار لیتر سهمیه بیشتر بنزین در اختیار ناوگان حمل و نقل عمومی قرار می دهد.

از ابتدای سالجاری تاکنون به طور متوسط روزانه حدود 60 میلیون لیتر بنزین در سطح کشور مصرف شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته استفاده از این فراورده نفتی حدود هفت درصد کاهش پیدا کرده است.

از سوی دیگر همزمان با به پایان رسیدن موجودی بنزین یارانه ای (کمتر از 200 میلیون لیتر)، استفاده از بنزین نیمه یارانه ای و آزاد با نرخ 400 و 700 تومانی در سطح کشور افزایش یافته است.

آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران نشان می دهد از ابتدای امسال به طور میانگین روزانه بیش از 10 میلیون لیتر بنزین با قیمت 700 تومانی، 43 تا 45 میلیون لیتر با قیمت 400 تومان و کمتر از دو میلیون لیتر بنزین با نرخ یارانه ای 100 تومان در سطح جایگاههای کشور مصرف شده است.

پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، بنزین معمولی یارانه ای 400 تومان، بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه ای 500 تومان و بنزین سوپر آزاد 800 تومان در سطح جایگاههای کشور عرضه شده است.

طرح جدید دولت برای ساماندهی سهمیه بنزین

به گزارش مهر، یکی از سیاستهای کلان دولت پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها اصلاح و مدیریت سهمیه بنزین خودروهای عمومی است.

محمدرویانیان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور پیشتر در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری سه مرحله فراخوان برای ساماندهی سهمیه سوخت وانت بارهای عمومی و شخصی، گفته بود: آن دسته از وانت بارهای عمومی که در سامانه حمل و نقل عمومی ثبت نام نکرده اند در مرداد ماه با 25 درصد کاهش سهمیه بنزین مواجه خواهند شد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه اگر در زمان تعیین شده وانت بارهای عمومی در سامانه های تعیین شده ثبت نام نکنند سهمیه بنزین آنها مطابق با وانت بارهای شخصی واریز خواهد شد، تاکید کرد: دولت قصد دارد سهمیه بنزین اختصاص یافته به تاکسی و وانت بارها صرفا در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

از سوی دیگر با انتشار فراخوانی تمامی موتورسیکلتها دارای پلاک قدیمی حداکثر تا اول مهر ماه برای تعویض پلاک و دریافت سهمیه بنزین نیمه یارانه ای زمان دارند.

بر این اساس آن دسته از موتورسیکلتهای دارای پلاک قدیمی با عمر بالای 10 سال باید نسبت به تعویض پلاک اقدام کنند که در این صورت سهمیه بنزین یارانه ای به آنها اختصاص پیدا نخواهد کرد.

در حاشیه خبرها

آقازاده شاعر، ميلياردر شد

خراسان : شنيده شده فرزند يکي از مسئولان ارشد اقتصادي سال هاي گذشته، چند ماهي است فعاليتهاي بزرگي را در عرصه تجارت آغاز کرده که سود قابل توجهي نيز براي وي به همراه داشته است. وي پيش از اين عمده وقت خود را در محافل شعر و ادب سپري مي‌کرد. پدر، از اين اقدامات فرزند به شدت ناراضي است.

كنايه تلويزيونی: دعوايي پيدا نكرديم كه يك طرفش دولت نباشد

خبرآنلاين: برنامه خبري «صرفا جهت اطلاع» اين هفته هم بار ديگر برخي اعضاي كابينه و بالاخص شخص رييس‌جمهور را سوژه خبرهاي حاشيه‌اي خود كرده بود. در يكي از گزارش‌هاي خبري اين برنامه، بخشي از سخنراني رييس‌جمهور پخش شد كه در آن مي‌گفت: برخي نان‌شان در دعوا ايجاد كردن و فحش دادن به يكديگر است. خوب است كه شهرك‌هايي براي آنها ايجاد كنيم و به آنها ماهي 15-10ميليون تومان هم حقوق بدهيم و بگوييم برويد در آنجا و هرچقدر دل‌تان مي‌خواهد به هم ديگر فحش بدهيد اما از اينجا كه خارج شديد حق نداريد با هم دعوا كنيد و فحش بدهيد! سپس مجري برنامه گفت: البته ما هرچقدر گشتيم كه دعوايي پيدا كنيم كه يك طرفش دولت نباشد، نشد!

شکايت قضايي شرکت ها عليه خروج از تهران

خراسان : گفته مي شود مشاورين حقوقي برخي شرکت هاي مهم دولتي، با اقامه دعوي در مراجع قانوني، دولت را در اجراي مصوبه خروج از تهران محکوم کرده اند. در قانون تشکيل يا اساسنامه اين شرکت هاي دولتي، محل استقرار و مرکزيت قانوني آنها شهر تهران تعيين شده است.

آمار عجيب در مورد اردبيل

قانون نوشت: در حالي که جمعيت کل استان اردبيل طبق سرشماري سال 1385 نفوس و مسکن يک ميليون و دويست هزار نفر است; مسئول دارالقرآن الکريم اداره کل تبليغات اسلامي استان اردبيل از شرکت دو ميليون نفر در دوره هاي آموزشي قرآن کريم در سطح اين استان خبر داده است. اين در حالي است که اگر رشد سالانه 10 درصدي را هم براي اين استان در نظر بگيريم، جمعيت اين استان در سال نود به حدود يک ميليون و نهصد هزار نفر مي رسد. به نظر مي رسد مسئولين فرهنگي کشور مي بايست دقت بيشتري در ارائه آمار خود داشته باشند.

واردات خودرو با تصويب فرد مساله دار

مردم سالاری : پس از تبعات و حاشيه هايي که دامن گير نهادرياست جمهوري در بحث واردات 50 خودروي مرسدس بنز شد، چند وقتي بود خبري از درخواست هاي مسئولان دولتي براي واردات خودروهاي جديد جهت استفاده در دستگاههاي متبوع، به گوش نمي رسيد. به گزارش قاصد، با اين حال خبر رسيده است که چندي پيش هيئت دولت با تصويب پيشنهاد فرد مساله دار رياست جمهوري، مجوز ورود » هشت دستگاه خودروي فولکس واگن مولتي ون و چهار دستگاه خودروي سواري تويوتا» را براي نهاد رياست جمهوري صادر کرده است. با توجه به درخواست هاي گذشته نهاد رياست جمهوري در واردات انواع خودروها همچون اتومبيل هاي بنز که در بالا ذکر شد، تصويب اين درخواست موضوعي قابل تامل به نظر مي رسد چراکه در عين تصويب آن، حقوق ورودي و سود بازرگاني واردات اين خودرو ها نيز صفر در نظر گرفته شده است. شنيده شده نهادهاي نظارتي با بررسي اين موضوع، قصد برخورد با اين مصوبه دولت را دارند.

«سپاه برای دفاع از ارزش‌ها هیچ محدودیتی ندارد»

فارس : محمد شاهرخی فرمانده سپاه ابوالفضل لرستان گفته که «سپاه برای دفاع از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی هیچ محدودیتی ندارد چرا که نگهبانی و مراقبت از گوهر ارزشمند انقلاب بر عهده‌ این نهاد است.»

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: